www.cvonline.hu

Logistic and Sales Administration Responsible

  • A hirdetés 324 napja lejárt

  • Carmeuse, a multinational company
  • Specialized in the production of lime and calcium carbonate
  • Present in 4 continents with 4600 employees
  • Having as clients market leaders in the following domains:
  • Water treatment
  • Glass factory
  • Concrete
  • Paper industry
  • Non-ferrous metals
  • Agri-food
  • Engaged in sustainable development and respect for the environment

  In his/her role, the Logistic and Sales Administration Responsible will be responsible for:

  • Communicating and coordinating with the production and sales departments in order to satisfy the customer needs
  •  Supplying customers with information on delays, stock availability, complaints or other information
  •  Responsible for order intake and processing (from receipt of the contract till final delivery of the ordered goods at customers’ site)
  •  Proposing innovative solutions to answer specific customers needs
  •  Establishing and following up the delivery plan
  •  Translating sales forecast into production planning in collaboration with plant managers and logistic manager (on yearly, monthly, weekly and daily basis)
  •  Ensuring and optimizing actual stock level in cooperation with production
  •  Invoice customers and correct invoices when needed

Your future with us?

A winning partnership

  • High school degree preferably with commercial or transport orientation
  • Language: English (written & spoken)
  • Very good PC knowledge (Word, Excel, Power Point, SAP)
  • Solution oriented with good innovation skills
  • Good communication
  • Goal oriented and flexible
  • Agile personality

  • A friendly working environment and special attention given to the employees
  • Attractive salary aligned with the offers on the market plus other benefits
  • An indefinite period employment contract
  • Training and personal development opportunities
  • Location: Beremend.
Interested?
Please send your application (CV & LOI) to the email address
below to the attention of Katalin Jáger-Székely or ask for more information at 72-574-945

Helyek Baranya
Kategória Asszisztencia / Adminisztráció
Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Beszerzés / Logisztika / Szállítás
Szükséges iskolai végzettség Szakközépiskola
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Egyéb hasonló állások Önnek
Junior bérszámfejtő és cafeteria tanácsadó

Work Force Kft.

Frissen végeztél és még nincs tapasztalatod? Ná...
Magyarország

Értékesítő IX.kerület

ÉrtékesítőFőbb feladatok, munkák:új ügyfelek te...

HR Projektvezető

Szeretnél kapcsolattartóként dolgozni, emberekk...