www.cvonline.hu

Local marketing expert

Tesco-Global Áruházak Zrt.

Hozzáadva: 2016.11.06.
Jelentkezési határidő: 2016.09.19.
Hirdetés azonosító: 1079448

Tesco állások

A Tesco Nagy-Britannia vezető élelmiszer kiskereskedelmi hálózata. Magyarországon több mint 22 000 munkatársat foglalkoztat, és évente mintegy 1500 új munkahelyet teremt. Az ország egyik legnagyobb munkaadójaként tudjuk, hogy felelősséggel tartozunk dolgozóinkért. Mindent megteszünk azért, hogy a legkülönbözőbb végzettséggel és háttérrel rendelkező kollégáinknak stabil munkahelyet és egyedülálló karrierlehetőséget biztosítsunk. További növekedésünkhöz munkatársakat keresünk az alábbi munkakörbe:
Munkakör megnevezése: Local marketing expert
Munkavégzés helye: 2040 Budaörs, Kinizsi u. 1-3.
Feladatok: - Planning and organizing the E2E marketing support (ATL, BTL, Digital) for store refit projects as per the CE standard marketing plan
- Adjusting all marketing strategies to Central European standards ( One Europe)
- Working closely with other functions and 3rd party agencies to implement marketing activities that drive trade locally
- Helping to increase the sales performance of underperforming stores, supporting business plans, trials
- Regular store visits to refit stores, supported stores
- Working closely with the local country counterparts - 1 colleague in each market: CZ, PL, SK) on the implementation of projects
- Local marketing expert reports to the HU local marketing manager and
- Success is measured based on individual objectives set with the line manager as per set standards

The place of work is Budaörs, Hungary, travelling mostly within country to visit stores, team workshop every quarter in SK/CZ/PL/HU.
Amit kérünk: - At least 1 year of retail experience
- College/University degree
- Confident user of Microsoft Excel, PowerPoint, Word
- Strong, fluent English - B2+ level to be used for daily communication with CE manager and team via email, TP, conference call
- Ability to work individually and as part of a team
- Driving license
Előnyként értékeljük, ha: - Previous experience in marketing - BTL, ATL, Digital
- Customer-oriented
- Analysis and decision-making
- Creativity
- Punctuality
- Influencing skills
- Good understanding of relevant finance processes
Szükséges végzettség: Főiskola, vagy egyetem
Szükséges nyelvismeret: Angol ( Közép )
Szerződés típusa: Határozatlan
Előnyt jelent: - Previous experience in marketing - BTL, ATL, Digital