x

Kedves Álláskereső,

Amennyiben jelentkezni kíván az álláshirdetésre, arra a hirdető cég karrier oldalán van lehetősége.

Mielőtt azonban továbblépne, kérjük, adja meg email címét, hogy ne maradjon le a hasonló állásajánlatokról.

A Tovább a jelentkezéshez gomb megnyomásával elfogadja az ÁSZF-et, és hozzájárul ahhoz, hogy a

www.cvonline.hu állásajánlatokat és álláskereséssel kapcsolatos információkat küldjön Önnek.

Az állásra a „Tovább a jelentkezéshez” gomb megnyomásával tud jelentkezni úgy, hogy a hirdető cég oldalán

minden szükséges információt megad, és a jelentkezését a leírtaknak megfelelően hajtja végre.

Local Accountant

Régió:

Budapest

Randstad Hungary Kft.
Hozzáadva: 2014.03.20.
Jelentkezési határidő: 2013.02.03.
Hirdetés azonosító: 429243
lejárt

Our client is nr 1 in the global diagnostics market, the leading supplier of medicines for cancer and transplantation and a market leader in virology. For the company’s newly set up Shared Service Centre in Hungary, which provides human resource, finance and procurement support services to its European operations we are in search for a

Feladatok:

- Perform local bookkeeping in accordance with Hungarian GAAP, IFRS and FGAR – the company’s Guidelines
- Perform group reporting
- Perform statutory financial and tax reporting according to Hungarian GAAP
- Prepare yearly statutory financial report
- Prepare tax reports: VAT; Payroll related; Corporate tax; Municipalty tax, KSH, etc
- Supports the Company controller in the company’s budgeting, forecasting and performance reporting cycle and control the company’s budget
- Participate in the yearly internal/external audits

Elvárások:

- College or university degree in Finance & Accounting
- Chartered accountant degree is an advantage
- 1 to 3 years experience in Finance - especially in accounting
- Fluent English is a must
- Excellent problem solving and strong communication skills
- Analytical capability, service oriented
- Ability to work independently
- Multi-cultural acceptance

Amit kínálunk:

- Opportunity to join a successful international Group
- Career development opportunity
- Excellent training opportunities
- Competitive compensation

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a Randstad honlapján

Kategória
Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Régió
Budapest
Link:
http://www.randstad.hu/job_details/18708-local-accountant/?mid=cvonline" onclick="emailFromLead.startUp(this.getAttribute('href'),429243);return false;

x

Kérjük, ossza meg velünk véleményét!

Visszajelzés küldése