www.cvonline.hu

Lending Specialist

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.06.22.
Jelentkezési határidő: 2015.06.05.
Hirdetés azonosító: 937708

Pozíció leírása / Job description

Our client is a prestigous global financial institution offering banking, investments, life insurance and retirement services.

Feladatok:

- Prepare credit applications
- Provide support in structuring in structuring lending deals
- Provide support in legal documentation preparation
- Prepare sector analyis
- Follow-up on approval conditions and financial covenants monitoring

Elvárások:

- A university or college degree in Economics
- 2 years experience in banking environment
- Knowledge of the relevant legal regulations
- Deep financial and risk analysis knowledge
- Knowledge of corporate banking products, clients, market developments
- Strong English language knowledge

Amit kínálunk:

- Dynamic international environment
- Tempting compensation package
- Professional environment
- Great opportunity to personal and professional development

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a