www.cvonline.hu

Leánybanki hitelmonitoring szakértő

  • A hirdetés 783 napja lejárt

AZ OTP BANK NYRT.
Hitelmonitoring, Hitelellenőrzési és Speciális Ügykezelési Igazgatósága

pályázatot hirdet

“leánybanki hitelmonitoring szakértői

munkakör betöltésére

Feladat:

A Hitelmonitoring, Hitelellenőrzési és Speciális Ügykezelési Igazgatóságon leánybanki hitelmonitoring szakértői munkakör ellátása.

Ezen belül kiemelten:

  • A leánybanki corporate kockázatvállalások folyamatos nyomonkövetése és rendszeres elemzése, a korai figyelmeztető jelek azonosítása. A problémássá váló ügyfelek kiszűrése, az ügyfélkockázati státusz meghatározása, kockázatcsökkentő megoldások, ügyfélkezelési stratégiák kidolgozása. Az egyedi kockázatok leánybanki portfolió szintű értékelése és összegzése.
  • Hitelmonitoring és hitelellenőrzési tevékenység bankcsoporti módszertani irányelveinek kidolgozása és rendszeres felülvizsgálata. A leánybankok által kialakított szervezeti, eljárási szabályozás véleményezése.
  • A leánybankok által végzett monitoring és hitelellenőrzési tevékenység felügyelete, szakmai támogatása. A tapasztalatok visszacsatolása a szakterületek felé, javaslattétel a feltárt hiányosságok kijavítására, a végrehajtás anyabanki nyomonkövetése.
  • Felsővezetői riportok készítése,
  • Prezentációk készítése és előadása, illetve workshopok szervezése, lebonyolítása

Elvárások:

  • Megoldásorientált, proaktív hozzáállás
  • Aktív angol nyelvismeret
  • Vállalati hitelezési vagy kockázatkezelési területen szerzett min. 3 éves tapasztalat
  • Felsőfokú gazdasági vagy pénzügyi végzettség
  • Felhasználói szintű számítástechnikai ismeretek (MsOffice).

Előny:

  • Jogi másoddiploma
  • Rendszerfejlesztésben, ill. projektszervezésben szerzett tapasztalat
  • Orosz, szerb, ukrán, román, bolgár, szlovák, horvát nyelvek valamelyikének ismerete

Jelentkezési határidő: 2015. február 05.

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, a jelentkezéshez kérjük kattintson a Jelentkezés gombra.

Helyek Budapest
Pest
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő