www.cvonline.hu

Lean Project Leader

  • A hirdetés 654 napja lejárt

Lean Project Leader #315
Robert Bosch Power Tool Kft.

Feladatok:

  • Leading/ mentoring of Lean Projects
    Coaching of Valuestream members
  • Carry out Value Stream analysis in the Plant and define Kaizen points
  • Organize, conduct and support improving workshops and trainings in all areas (Sorce, Make, Deliver)
  • Cooperate with different VS

Elvárások:

  • Coaching, moderator and trainer experience
  • Deep knowledge and experience in BPS and Lean tools (VSM, VSD, LLD, FOL, SMC, QCO, TPM, etc.)
  • Technical College or University degree
  • Good English communication in verbal and in writting (German knowledge is an advantage)
  • Strong sense of responsibility and willing to learn new processes
  • Energetic, proactive, openminded and determined personality
  • Ability to work in team and also independently

Helyek Borsod-Abaúj-Zemplén
Kategória Mérnök / Műszaki
Gyártás / Termelés
Minimális tapasztalat 1 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Angol