www.cvonline.hu

LAUNCH ENGINEER FOR I-BOOSTER

  • A hirdetés 1051 napja lejárt

On behalf of our multinational business partner, who is setting up its team in Miskolc, we are searching for candidates for the

position. Professionalism, previous relevant work experience and very good English language skills are necessary.

Eastjob Személyzeti Tanácsadó Bt. has been assisting its partners with professional HR services for seven years. We provide support for our partners in searching and selecting the right professionals and in developing, optimizing and improving internal HR processes at a high level, flexibly and efficiently. The high quality of our work is guaranteed by the professionalism and attitude of our consultants.

REQUIREMENTS:

  • Electrical or mechanical engineering degree
  • Minimum 2 years of work experience
  • English and/or German language knowledge (negotiation level)

ROLES AND RESPONSIBILITIES:

  • Coordinate new product introduction including
  • Sample build coordination
  • Working with application engineers
  • PTR –PPAP run coordination
  • Support new part number releases
  • Run manufacturability feasibility studies
  • Working with other subsidies and Lead Plant
  • Support customer release and Run&Rate audits
  • Tracking new product/part number implementation and documentation/material and production readiness

Helyek Borsod-Abaúj-Zemplén
Kategória Gyártás / Termelés
Mérnök / Műszaki
Energetika / Villamosság
Minimális tapasztalat 2 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Német, Angol
Egyéb hasonló állások Önnek
Customer Service Specialist (English )

Trenkwalder Kft

We are looking for a new colleague to the inter...
Budapest

Vevőszolgálati Csoportvezető - Budapest

T-HR Kft.

Feladatkör:Ebben a munkakörben az Ön feladatai ...
Pest, Budapest

Folyamat ellenőr

Folyamat ellenőr pozícióba keresünk munkatársak...
Fejér