www.cvonline.hu
Last level support engineer
IT Services Hungary Kft.
Hozzáadva: 2017.09.20.
Hirdetés azonosító: 995677
lejárt
FELADAT

The Lexus application is the “customer self-administration system” for Deutsche Telekom end customers, who can administrate their contracts from web and mobile applications.

Responsibilities:

  • Analysing and fixing tickets reported from production environment;
  • Communication with German production support team;
  • Development of change requests.
PROFIL
  • Experience in enterprise applications and web-application development and support;
  • Experience in working with database Oracle, hsqldb;
  • Knowledge of: Java, Web services, WSDL, SOAP, JSON, XML, XSD, XSLT, XPath;
  • Effective written and verbal communication skills (English);
  • Problem-solving skills.

Kategória
IT / Informatika
Régió
Külföld
Egyéb hasonló állások Önnek
Customer Service Specialist (English )

Trenkwalder Kft

We are looking for a new colleague to the inter...
Budapest

Vevőszolgálati Csoportvezető - Budapest

T-HR Kft.

Feladatkör:Ebben a munkakörben az Ön feladatai ...
Pest, Budapest

Folyamat ellenőr

Folyamat ellenőr pozícióba keresünk munkatársak...
Fejér