Lakossági kockázatkezelési és -elemzési szakértő [MDBP-LKE01]

Régió: Budapest

Focus Consulting Kft.

Hozzáadva: 2017.09.21.
Jelentkezési határidő: 2016.09.13.
Hirdetés azonosító: 1073020

Focus consulting

Megbízónk

Magyarország egyik meghatározó bankjának budapesti központjába keresünk új munkatársat Lakossági kockázatkezelési portfólió elemző pozícióba.

Feladatok

- A lakossági kockázatkezelésen a hitel termékekkel kapcsolatos döntéstámogatás, hitelportfólió kezelése, hitelezési folyamat kontrollja, hitelezési veszteség menedzselése
- Banki üzleti célok, termékfejlesztések, üzleti kezdeményezések támogatása
- Több termék hitelezési folyamatának ismerete, kialakítása
- Hatékony együttműködés a pénzügyi, termékfejlesztési és értékesítési társterületekkel
- Döntés előkészítő elemzések önálló elkészítése, értelmezése és prezentálása
- A portfólió vizsgálata havi rendszeres monitoringokon keresztül, kockázati tényezők feltárása, bemutatása, megoldási javaslat előterjesztése
- A hitel- és termékpolitika kialakításának támogatása, fejlesztése a hitelkockázat és terméknyereségesség optimalizálásával
- Részvétel a banki behajtási stratégia kialakításában, behajtási folyamatok ismerete és kontrollja
- Csalásmegelőzési stratégia támogatása
- Kockázatkezeléssel kapcsolatos projektekben való részvétel, belső projektek vezetése, összefogása (pl: hitelfeltételek módosítása, jóváhagyói rendszer fejlesztése stb.)
- Új riportigények üzleti támogatása
- Kockázatkezelési adatpiac üzemeltetésének, fejlesztésének illetve Incidens kezelésének üzleti támogatása
- Modellezés, scorecard fejlesztés támogatása és azok működésének üzleti kontrollja
- Ad-hoc elemzések készítése, értelmezése
- Üzleti kezdeményezések önálló, hatékony kezelése, önálló javaslattétel, prezentációk készítése és előadása, stratégiai gondolkodás
- A változó üzleti környezet és a szervezet tevékenységéből adódóan felmerülő új problémák, feladatok megoldása.

Elvárások

- Lakossági kockázatkezelési területen szerzett legalább 1-3 éves tapasztalat
- Egyetemi vagy főiskolai végzettség (preferáltan pénzügyi, alkalmazott matematikusi, mérnöki végzettség)
- Jó analitikus készség, alapszintű statisztikai ismeretek
- Magasszintű gyakorlat Excelben
- Alapszintű adatbáziskezelő- programozási tudás (SAS/ SQL)
- Precizitás, kockázatérzékenység
- Jó prezentációs és kommunikációs készségek
- Csapatmunkára való képesség, kreatív, rugalmas gondolkodás
- Jó problémamegoldó készség, stressztűrés

Munkavégzés helye
Budapest
Kategória
Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Régió