www.cvonline.hu

Külkereskedelmi koordinátor - Export Control [ST-CECO01]

Régió: Budapest

Focus Consulting Kft.

Hozzáadva: 2017.04.22.
Jelentkezési határidő: 2015.08.26.
Hirdetés azonosító: 961176

Focus consulting

Megbízónk

Nemzetközi hátterű szoftverfejlesztő cég megbízásából keresünk Külkereskedelmi koordinátor pozícióba szakembert.

Feladatok

- A vállalat magyarországi tevékenységét biztosító export, import engedélyek ügyintézése
- Kapcsolattartás a Kereskedelmi és Engedélyeztetési Hivatallal; a vonatkozó előírások alkalmazása és betartása és betartatása
- A futó projektek kapcsán a szükséges export/import engedélyek megszerzése, nyilvántartása, meghosszabbítása. A projektek kapcsán a kimenő, bejövő termékek forgalmának és értékének nyilvántartása. Induló projektek esetén a szükséges adminisztráció és személyes ügyintézés a megjelölt hivatali szervnél.
- A negyedéves és éves jelentések elkészítése, továbbítása a hivatal felé a kijelölt kapcsolattartó irányába
- Szükség esetén vámügyintézéssel kapcsolatos tájékoztatási kötelezettséggel összefüggésben lévő ügyintézés a vámhivatalban
- A cégcsoporton belüli kereskedelmi tevékenységgel kapcsolatos feladatok ellátása (elsősorban ITAR/EAR), az ezekhez kapcsolódó ügyintézés, adminisztráció és a vonatkozó előírások alkalmazása (angol nyelven), betartása és betartatása; kapcsolattartás az elöljáró anyacégek külkereskedelmi engedélyekkel foglalkozó munkatársaival
- DSP5, TA és NDA licenszekkel kapcsolatos adminisztráció és nyilvántartás vezetése
- Induló és meglévő projektek adminisztrációja, az ITAR/EAR által előírt feltételek, adminisztrációs rendszer és munkakörnyezet kialakítása
- ITAR/EAR export/import tevékenységgel összefüggő SW és HW elemek mozgásának adminisztrálása

Elvárások

- Középfokú OKJ-s vagy külkereskedelmi szakirányos főiskolai/egyetemi diploma
- Külkereskedelem területen megszerzett tapasztalat
- Export-import és vám ügyintézéssel kapcsolatos feladatok elvégzésében szerzett tapasztalat
- Tárgyalóképes angol nyelvtudás
- Felhasználói szintű informatikai ismeretek
- Kiváló kommunikációs készség

Előny

- ITAR/EAR ismeret
- Német nyelvismeret

Munkavégzés helye
Budapest
Kategória
Értékesítés / Kereskedelem
Régió