www.cvonline.hu

Könyvelő

  • A hirdetés 278 napja lejárt

A Lear Corporation az autóipar egyik vezető Tier 1 –es beszállítója, mely globálisan végzi tevékenységét és a világ összes jelentős autógyártó cégének több mint 300 autómárkájához szállítja termékeit. Mint az autóipar vezető beszállítója az ülés és elektromos energiakezelő rendszerek területén, a Lear globális képességekkel, de egyedi kötelezettségvállalással szolgálja ki ügyfeleit. 2015-ben 18,2 milliárdos árbevételét tekintve a Lear Corporation a Fortune 500-as listában felsorolt 174. vállalat, amelynél tehetséges alkalmazottak sokszínű csapatai világszínvonalú termékeket terveznek és gyártanak. A Lear központja Southfieldben, Michigan államban található és világszerte 35 országban, 6 kontinensen üzemel, ahol összesen kb. 135.000 dolgozót alkalmaz. A Lear-t a New York-i tőzsdén [LEA] néven jegyzik.
Hazánkban is számos telephelyen folytat termelést; kiemelkedően Gödöllőn és Gyöngyösön.
Vállalatunk az elmúlt évek eredményei alapján Magyarország legnagyobb és legeredményesebb munkáltatói közé tartozik. Termékeink közé tartoznak: autóvillamossági berendezések, gépjárműülés-, belső felszerelési rendszerek. Kereskedelmi politikánk legfontosabb eleme a kiváló minőség, amely az autóipar egyik legelismertebb beszállítójává tette vállalatunkat. Gödöllői gyárunkba pénzügyi szervezetünkbe keresünk mielőbbi belépéssel.

KÖNYVELŐ munkatársakat.

Általános feladatok:

  • Havi, negyedéves, éves könyvviteli zárásokban való aktív részvétel, pontos és időben történő befejezés biztosítása.
  • A perióduszárásokhoz szükséges főkönyvi feladások elkészítése és könyvelése.
  • Tárgyi eszköz, bér és bank tranzakciók áttekintése, ellenőrzése és könyvelése.
  • Vállalatcsoporton belüli vállalatokkal kapcsolatos vevő és szállító egyeztetések, főkönyvi egyezőség biztosítás.
  • Szállítói számlakönyvelés.
  • Hó végi árfolyammal kapcsolatos átértékelések futtatása és könyvelése.
  • Havi, negyedéves, éves pénzügyi beszámolóhoz kapcsolódó főkönyvi számlák egyenlegének elemzése. A főkönyvi számlák és analitikus kimutatások egyezőségének biztosítása a USGAAP és HUGAAP területeken.
  • Pénzügyi és statisztikai kimutatások készítése.
  • Együttműködés és kapcsolattartás a társosztályokkal.
  • A külső és belső auditok lefolytatásához szükséges kimutatások készítése, az auditokban való közreműködés.
  • Egyéb feladatok (Excelben további nyilvántartások vezetése, stb.).

Pozíció betöltőjével szemben támasztott követelmények:

  • Főiskolai vagy egyetemi közgazdász (pénzügyi) végzettség.
  • Kommunikációs szintű angol nyelvismeret.
  • MS Office felhasználó szintű ismerete.
  • Precíz, pontos, önálló munkavégzés.
  • Erős Excel ismeret ( Pivot, macro, függvények ).

Előnyt jelent:

  • Regisztrált mérlegképes könyvelői végzettség,
  • Eur könyvvezetés  és MFG/PRO ismerete,
  • Termővállalatnál hasonló munkakörben szerzett tapasztalat.
Amennyiben állásajánlatunk felkeltette érdeklődését, magyar, angol
nyelvű, fényképes önéletrajzát a pozíció nevének megjelölésével
kérjük küldje el az alábbi e-mail címre, ha szeretne többet megtudni
rólunk, kérjük, látogassa meg honlapunkat (Link megjelenítése)!
Helyek Budapest
Pest
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Angol