www.cvonline.hu

KOCKÁZATKEZELŐ

  • A hirdetés 1077 napja lejárt

Társaságunkról, termékeinkről részletesebb információt olvashat a Link megjelenítése oldalon.

Az FHB Bankcsoport új munkatársat keres az alábbi pozícióba:

Budapest

Az új munkatárs feladatai:

  • Az intézmény kockázatkezelési rendszerének folyamat-független felülvizsgálata,
  • a belső tőkeszükséglet-számítási rendszerre vonatkozóan folyamatosan felülvizsgálja annak alkalmazását, valamint folyamatosan ellenőrzi a rendszeren belüli kontrollokat, ezen belül:

         - belső tőketervezés és kockázati stratégiaalkotás véleményezése, a tőkeszámítás validálása,
           paraméter becslések kontrollja, az átfogó stressz tesztelés és szimulációk véleményezése;

         - belső tőkemegfelelési folyamat átvizsgálása. A modellezési módszertan véleményezése,
           tőkemodell eredményeinek rendszeres figyelemmel kísérése.

  • Kapcsolattartás a kockázatelemzési, tervezési és modellezési területekkel az információ áramlás érdekében;
  • Megfigyelőként részvétel a Felügyeleti SREP-ICAAP ellenőrzések bankon belüli koordinálásában, kapcsolattartás a felügyelettel módszertani kérdésekben;
  • Bankcsoport irányelveinek, módszertanának javítása az ellenőrzéseken keresztül, bázeli irányelvek implementációjának kontrollja az új, helyi szabályozásokban. ICAAP szabályzatok véleményezése.

A pályázóval szembeni elvárások:

  • Felsőfokú szakirányú végzettség (matematika, statisztika, informatika, gazdasági, közgazdász);
  • magas szintű számítógépes felhasználói ismeretek (Excel, PowerPoint, SAS, SQL);
  • banki tapasztalat (különösen kockázatkezelési tapasztalat);
  • előny a kockázati tőkeszámítás statisztikai-módszertani ismerete és a Basel-i szabályozások ismerete;
  • logikus, strukturált gondolkodás;
  • precizitás, megbízhatóság;
  • kommunikációs, kapcsolatteremtő és problémamegoldó képesség.

Amit kínálunk:

  • Felelősségteljes, önálló munka, komplex feladatok;
  • átlag feletti szakmai fejlődési lehetőség;
  • kiegyensúlyozott szakmai háttér;
  • hosszú távú együttműködés.
Helyek Pest
Budapest
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Minimális tapasztalat 2 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő