www.cvonline.hu

Kockázatkezelő

  • A hirdetés 132 napja lejárt

Az NHB Növekedési Hitel Bank Zrt.

Kockázatkezelési Igazgatósága munkatársat keres az alábbi pozícióba

Feladatok:

  • Új, vagy már a Bank portfoliójába tartozó ügyfelek finanszírozási előterjesztéseinek kockázati szempontból történő véleményezése, döntések és kockázatkezelői vélemények előkészítése
  • Az ügyfelek gazdálkodási, pénzügyi adatainak teljes körű elemzése, terv-tény adatok összehasonlítása;
  • Ügyfélminősítés jóváhagyása, fizetőképesség, illetve fedezetek vizsgálata
  • A vállalati portfolió minőségének figyelemmel kísérése, szükség esetén beavatkozás megtétele
  • Ágazati elemzések készítése, részvétel a Bank portfoliójának kezelésében
  • Részvétel a Bank üzletpolitikai és termékfejlesztési döntéseinek előkészítésében
  • A Bank vállalati hitelezési folyamatai, eljárásai, rendszerei fejlesztésére, illetve ezek dokumentálására szakmai támogatás nyújtása
  • Együttműködés és kapcsolattartás a társosztályokkal és az üzleti terület munkatársaival
  • Koordinálja a hitelfolyósítással kapcsolatos hiteladminisztrációs feladatokat
  • A megkötött hitelszerződések alapján az értékesítési szakterület kezdeményezésére megvizsgálja a folyósítási feltételek teljesítését és azok megléte esetén gondoskodik a hitelfolyósítás megtörténtéről.
  • Figyelemmel kíséri a vállalati kintlévőségeket javaslatot tesz a vállalati kintlévőségek minősítésére
  • Felügyeli a vállalati és lakossági fedezetértékelés folyamatát
  • Szükség szerinti részvétel a Bank belső tőkemegfelelésével kapcsolatos (ICAAP rendszerét, folyamatait) feladatokban
  • Szükség szerinti részvétel a Bank likviditási, piaci-, kamat-, és árfolyamkockázatait kockázatainak elemzésében;
  • A Kockázatkezelési Igazgatóság felelősségi körébe tartozó, az érintett kockázatokhoz kapcsolódó szabályzatok karbantartása, aktualizálása, fejlesztése, a mindenkori jogszabályi környezetnek való megfeleltetése.

Elvárások:

  • Felsőfokú pénzügyi/számviteli végzettség
  • Minimum 2 év releváns banki hitel-kockázatkezelői tapasztalat
  • Bankszakmai tárgyalóképes angol nyelvtudás
  • Precíz, önálló munkavégzés, kockázattudatosság
  • Kiváló elemző készség és analitikus gondolkodás
  • Felhasználói szintű számítógépes ismeret (Word, Excel)

Amit kínálunk:

  • Hosszútávú munkalehetőség
  • Fejlődési lehetőség
  • Cafetéria

Fényképes önéletrajz megküldése, fizetési igény és a megpályázni kívánt pozíció megjelölésével a lenti e-mail címre.

Helyek Budapest
Pest
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Minimális tapasztalat 2 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő