www.cvonline.hu

Kockázatkezelési szakértő

  • A hirdetés 725 napja lejárt

Pénzintézet megbízónk munkatársat keres

munkakörbe.

Feladatok

  • A bank kockázatkezelési stratégiájának kialakításában való részvétel,
  • kockázatkezelési rendszer működtetése, optimalizálása,
  • jelentések készítése a kockázati kitettségekről, az eszközök aktuális és jövőbeli minőségéről,
  • 6 fős csapattal való együttműködés,
  • döntéselőkészítő jelentések készítése,
  • kockázati térkép felülvizsgálata, kezelése,
  • stressz tesztek és forgatókönyv elemzések elkészítése a kockázatokra,
  • az igazgatóság és az egyéb területek támogatása a kockázatkezelési rendszer hatékony működtetése érdekében,
  • értékvesztési folyamatokban és szabályozásban való részvétel,
  • minősítések, felülvizsgálatok ellenőrzése,
  • közreműködés a Bank szavatolótőke-szükségletének számításában,
  • a terület szakmai képviselete a bankon belül, az anyavállalat kapcsolódó területei felé, illetve a felügyeleti szervek, auditorok felé.

Elvárások

  • Legalább 5 év banki környezetben, pénzügyi felügyeletet ellátó szervezetnél, hitelintézetnél szerzett kockázatkezelői szakmai tapasztalat,
  • felsőfokú végzettség közgazdasági vagy pénzügyi területen,
  • értékvesztéssel kapcsolatos szabályozások ismerete,
  • kapcsolódó pénzügy matematikai módszertanok ismerete,
  • tárgyalóképes angol nyelvtudás,
  • analitikus és rendszerszemléletű gondolkodásmód.

Munakavégzés helye: Budapest

Jelentkezés: E-mail cím megjelenítése

Helyek Budapest
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Angol