Az OTP Csoport a magyarországi és közép-európai térség meghatározó gazdasági szereplőjeként 9 országban, több mint 1500 bankfiókban, a legmodernebb elektronikus csatornákon és széleskörű partneri hálózatán nyújt közel 12,2 millió ügyfél számára pénzügyi szolgáltatásokat. Ambiciózus célkitűzéseink eléréséhez olyan munkatársakra van szükségünk, akik motiváltak a közös sikerben, képesek a fejlődésre egy komplex, folyamatosan növekvő igényeket támasztó környezetben.

Kockázatkezelési szakértő

Feladatok:

A régióban piacvezető OTP Bank Nyrt.

központi vállalkozói hitelkockázat-kezelési területe

kockázatkezelési szakértőt

keres

A munkakör célja:

Nemzetközi és hazai sztenderdeknek, szabályoknak megfelelő hitelkockázat-kezelési tevékenység fejlesztése.

Feladatok:

  • bankcsoport szintjén felmerülő hitel-kockázati faktorok feltérképezése, számszerűsítése;
  • részvétel a nemzetközi szabályozási elvárásoknak megfelelő Bankcsoporti szintű hitelkockázat-kezelési szabályrendszer kialakításában és működtetésében;
  • a hitelkockázat-kezeléshez kapcsolódó jogszabályi megfelelőség biztosítása, a felügyeleti elvárások és jelentések folyamatos biztosítása;
  • részvétel a csoportszintű  kockázatkezelési politika és stratégia kidolgozásában;
  • vállalati portfólióval kapcsolatos kockázatok azonosítása, mérése és a kockázatok csökkentésére vonatkozó akciók kidolgozása, monitoringja;
  • felsővezetői döntéshozatal aktív támogatása a vállalkozói portfólióval kapcsolatos intézkedésekben;
  • a menedzselt szegmensek portfólió minőségének előrejelzése, kockázati limitek és indikátorok megfogalmazása;
  • részvétel a szakterület hazai és nemzetközi kommunikációjában: termékek, folyamatok jóváhagyása, kockázatkezelési legjobb gyakorlatok megvalósítása, stratégiai döntések előkészítése, véleményezése;

Elvárások:

  • felsőfokú szakirányú (egyetemi-főiskolai) végzettség
  • hasonló munkakörben szerzett 3-5 év szakmai gyakorlat
  • vállalati hitelezési és üzleti folyamatok ismerete
  • jó analitikai képességek, rendszerszemlélet,
  • kreativitás, kezdeményezőkészség, precíz önálló munkavégzés
  • magas szintű MS felhasználói és prezentációs technikai ismeretek
  • magabiztos kommunikáció magyar és angol nyelven

Előnyök:

  • IFRS ismeret
  • jártasság elméleti vállalati pénzügyi modellezésben és kockázatelemzésben

Amit kínálunk:

  • versenyképes kompenzációs és cafeteria rendszer
  • személyre szabott fejlesztési lehetőségek
  • dinamikus, eredményorientált, a folyamatos fejlődést támogató munkahelyi környezet

Jelentkezési határidő: 2015. május 05.

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, a jelentkezéshez kattintson a "Jelentezés" linkre!

Akit keresünk:

Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet, Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Régió Budapest
Pest
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő Teljes munkaidő