www.cvonline.hu

Kockázatkezelési szakértő [ST-AKKSZ01]

Régió: Budapest

Focus Consulting Kft.

Hozzáadva: 2017.06.21.
Jelentkezési határidő: 2015.03.14.
Hirdetés azonosító: 868866

Focus consulting

Megbízónk

Nemzetközi hátterű biztosító budapesti regionális központjába keresünk kockázatkezelési szakértő pozícióba új munkatársat

Feladatok

- Az üzletág piaci érték alapú beértékelése
- Banki risk (árazási) és pénzügyi modellezéshez kapcsolódó feladatok ellátása (kockázatok definiálása, árazása, kezelése és menedzselése)
- A kockázatkezeléshez kapcsolódó jogszabályi megfelelőség biztosítása, a felügyeleti elvárások és jelentések folyamatos teljesítése.
- Nemzetközi szabályozási és vállalatcsoporti kockázati megfelelőség teljesítése
- Kapcsolattartás az anyavállalat kockázatkezelési csoportjával.

Elvárások

- Felsőfokú közgazdasági egyetemi végzettség (pénzügyi, elemzési szakirány előny)
- Tárgyalóképes angol nyelvtudás
- Pénzintézetnél meegszerzett kockázatkezelési tapasztalat és az ehhez kapcsolódó szabályozási és beszámolási környezet, továbbá ezek megfelelőségének ismerete.
- Analitikus képességek
- Kiváló kommunikációs készség és problémamegoldó képesség

Előny

- Banki kockázatkezelői és pénzügyi modellezési területen szerzett tapasztalat
- IFRS ismeret, és a Solvency II elveinek ismerete

Munkavégzés helye
Budapest
Kategória
Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Régió