www.cvonline.hu

Kockázati modellfejlesztő munkatárs

  • A hirdetés 232 napja lejárt

Az OTP Bank Nyrt.

kockázati modellfejlesztő munkatárs

munkakörbe keres kollégát

Feladatok

  • Bírálati- és viselkedési PD modellek fejlesztése, a modellek monitoringja/visszamérése és kalibrálása
  • A modellekhez kapcsolódó optimális cut-off szintek meghatározása
  • Egyéb kockázati paraméterek (LGD, EAD, CCF) modellezése
  • Hitelbírálatot támogató egyéb modellek (pl. csalás-megelőzési, törlesztő-képesség, stb.) fejlesztése
  • Machine Learning technikák alkalmazása a modellfejlesztések során
  • Leánybanki modellfejlesztési és cut-off meghatározási feladatok szakmai koordinálása és támogatása, illetve a modellek jóváhagyása és validálása
  • Stressz tesztek, szcenárióelemzések készítése

Elvárások

  • Felsőfokú gazdasági, matematikus, fizikus vagy informatikus végzettség
  • MS Office (kiemelten Excel) használat
  • Adatbázis-kezelési ismeretek (PL/SQL)
  • Magabiztos kommunikáció magyar és angol nyelven, írásban és szóban egyaránt

Előnyök

  • Modellfejlesztés elméleti és/vagy gyakorlati ismerete
  • Legalább egy adatbányász szoftver (SAS, SPSS, Rapidminer, Weka) ismerete
  • JAVA/R/Python programozási ismeretek

Amit kínálunk

  • Versenyképes juttatási csomag
  • Stabil munkahely
  • Dinamikus, fiatalos csapat
  • Szakmai fejlődési lehetőség

Jelentkezési határidő: 2016. augusztus 3.

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, - Internet Explorert használva – a jelentkezéshez kérjük kattintson a Jelentkezés gombra!

Helyek Budapest
Pest
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet
IT / Informatika
Tudomány / Kutatás, fejlesztés
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő