www.cvonline.hu

Kockázati kontroller

  • A hirdetés 4 napja lejárt

A Pannon Takarék Bank Zrt. központjába

munkatársat keres

kihívásokkal teli szakmai feladatok ellátására.

Olyan energikus és célorientált pályázók jelentkezését várjuk, akik megfelelő pénzügyi-számviteli alapismeretekkel, és a banki működés jellemző kockázatainak ismeretével rendelkeznek.

Elvárások a pályázóktól:

  • szakirányú felsőfokú (pénzügyi, gazdasági) végzettség;
  • több éves, gazdasági területen szerzett tapasztalat;
  • banki működés kockázati területeinek ismerete;
  • magas szintű számítógépes ismeretek;
  • jó elemző- és íráskészség, pontosság, precizitás, nagy munkabírás, megbízhatóság, strukturált, analitikus gondolkodás, döntési és problémamegoldó képesség;
  • kockázatérzékenység, ugyanakkor gyakorlatias szemléletmód.

Főbb feladatok:

  • kockázati limitek felállításához szükséges számítások elvégzése, feldolgozása, előterjesztése az illetékes döntéshozó fórumok részére;
  • kockázati limitek felállítása, módosítása, adminisztrálása, betartása és betartatásának dokumentálása;
  • közreműködni a kockázati stratégia, a rövid és középtávú tervek, valamint az üzletpolitika előkészítésében/módosításában;
  • jelentések, adatszolgáltatások készítése (hatóságok felé);
  • jelentés, kockázati elemzés, javaslattétel a kockázati döntések kapcsán a beérkező információk, adatok alapján az illetékes fórumok részére;
  • a kockázatkezelési tevékenységet érintő jogszabályok figyelemmel kísérése, a jogszabályi előírásoknak a napi munkában történő érvényesítése, javaslattétel a szabályzatok karbantartására készítésére;
  • a meghozott kockázatkezelési döntések nyomon követése, a meghozott intézkedések végrehajtása, illetve a végrehajtás ellenőrzése;
  • szabályozások készítése, ill. azok készítésében való részvétel;
  • a szakterületén folyamatba épített ellenőrzés gyakorlása.

Munkakör betöltése során előnyt jelent:

  • banki kockázatkezelési előírások, módszerek konkrét ismerete;
  • adatszolgáltatási, jelentésszolgálati ismeretek;
  • kontrolling, adatkezelés terén szerzett ismeretek;
  • banki számviteli ismeretek, nemzetközi számviteli ismeretek.

Amit kínálunk:

  • stabil munkahely;
  • a megpályázott munkakörrel és a teljesítménnyel arányos jövedelem;
  • versenyképes egyéb juttatási csomag;
  • önálló, felelősségteljes munkavégzés;
  • karrier és fejlődési lehetőség, belső és külső képzésekben való részvétel lehetősége.

Munkavégzés helye: Komárom

A pályázatokat fizetési igény megjelölésével (fényképes önéletrajz, motivációs levél, referencia személy megjelölése) várjuk.

Jelentkezési határidő: 2017. december 10.

Helyek Komárom
Komárom-Esztergom
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet > Banki elemző, Kockázatkezelő
Pénzügy / Számvitel / Kontrolling > Kockázatkezelő, Pénzügyi elemző
Szervezés / Menedzsment / Cégvezetés > Gazdasági elemző
Minimális tapasztalat 2 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő, Határozatlan idejű