www.cvonline.hu

Kockázati kontroll szakértő

  • Ez az állásajánlat 1 napon belül lejár

Megbízónk elismert és eredményesen működő pénzintézet budapesti csapatába keresünk az alábbi pozícióba munkatársat:

Feladatok:

  • Aktív részvétel a pénzintézet belső tőkemegfelelés értékelési folyamatának felülvizsgálatában, valamint a belső tőkeszükséglet meghatározására vonatkozó szabályok, illetve a belső tőkeszükséglet szempontjából lényeges kockázati típusokhoz kapcsolódó részletszabályok aktualizálásában.
  • Aktív részvétel a Bázel III. egyezményen alapuló európai tőkemegfelelési rendeletnek, irányelvnek, valamint a kapcsolódó prudenciális szabályozást tartalmazó európai bizottsági rendeleteknek, európai hatósági iránymutatásoknak, magyar jogszabályoknak és MNB ajánlásoknak (továbbiakban: CRR / CRD IV.) való megfelelést elősegítő feladatokban, munkákban, projektekben.
  • A CRR / CRD IV., valamint a pénzintézetet érintő európai pénzügyi szabályok alkalmazását, illetve bevezetését segítő fő irányvonalak kialakítása. A menedzsment támogatása, valamint szakmai segítségnyújtás a társterületek  számára.
  • A Kockázati Stratégia és Helyreállítási terv felülvizsgálatának koordinálása.
  • A pénzintézeti szintű piaci kockázatok, illetve partnerkockázatok mérési módszerének meghatározása, a kockázatok mérése, figyelemmel kísérése, értékelése. Limitrendszer kialakítása, működtetése, a limitek betartásának ellenőrzése.
  • Részvétel a Bank deviza nyitott pozíciójának számszerűsítésében, valamint nyilvántartásában.

 Elvárások:

  • Felsőfokú közgazdasági végzettség,
  • Hasonló területen szerzett legalább 2-3 éves tapasztalat,
  • A releváns jogszabályi és egyéb szabályozói keretek alapos ismerete,
  • Fejlett MS Office ismeretek,
  • Legalább középfokú, aktív angol nyelvtudás,
  • Önálló és precíz munkavégzés,
  • Terhelhetőség, proaktivitás, dinamikus munkavégzés

Előny:

  • Befektetés-elemzői és kockázatkezelői végzettség,
  • Varitron és Inforex ismerete.

Jelentkezését a lenti e-mail címen várjuk!

Munkavégzés helye Budapest XII. kerület
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet, Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Minimális tapasztalat 2 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Régió Budapest, Pest, Magyarország