Kockázatellenőrzés és jelentés szenior szakember (Treasury P&L számítás)

  • A hirdetés 555 napja lejárt

Az UniCredit Bank Hungary Zrt. a Közép- és Kelet-Európában legkiterjedtebb, több mint 3600 fiókból álló nemzetközi bankhálózatot működtető UniCredit Csoport magyarországi tagja.

A Kockázatkezelési Divizión belül a Piaci Kockázatkezelés főosztály Treasury Middle Office területe új munkatársat keres az alábbi pozícióba.

Főbb feladatok

  • Napi treasury eredménykimutatás és –elemzés készítése
  • Treasury ügyletekhez kapcsolódó ellenőrző feladatok ellátása
  • Felsővezetői és kötelező jelentések készítése
  • Piaci kockázatkezelési adatbázisok, interface-ek és rendszerek fejlesztésének támogatása
  • Egyeztetések, hibakeresés és adatminőség javítás,
  • Kiemelt részvétel a havi és éves zárási feladatokban
  • Részvétel banki projektekben (pl.: Murex bevezetés)
  • Pénz- és tőkepiaci folyamatok értékelése

Követelmények, elvárások

  • Felsőfokú pénzügyi vagy gazdasági végzettség
  • Minimum 3 éves treasury eredménykimutatás terén szerzett tapasztalat
  • Treasury termékek (kamat-, árfolyam-, és árukockázati termékek), értékpapírok ismerete
  • Folyékony, legalább középszintű angol nyelvtudás
  • Terhelhető
  • Részlet-orientált, analitikus
  • Kitartó és pontos a manuális feladatok végzésekor is
  • Problémamegoldó, önálló, proaktív
  • Képes párhuzamosan többféle feladaton dolgozni
  • Kitűnő Excel és Access ismeret (adatbázis-kezelési ismeret előny, pl. SQL, SAS)
  • Bloomberg, Reuters vagy Murex ismerete előny

Amennyiben állásajánlatunk felkeltette érdeklődését, az alábbi linkre kattintva jelentkezhet.
Kérjük, jelentkezéskor Mozilla Firefox böngészőt használjon Karrieroldalunk eléréséhez.

Helyek Budapest
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Angol