www.cvonline.hu

OTP Bank Karrier

Az OTP Csoport a magyarországi és közép-európai térség meghatározó gazdasági szereplőjeként 9 országban, több mint 1500 bankfiókban, a legmodernebb elektronikus csatornákon és széleskörű partneri hálózatán nyújt közel 12,2 millió ügyfél számára pénzügyi szolgáltatásokat. Ambiciózus célkitűzéseink eléréséhez olyan munkatársakra van szükségünk, akik motiváltak a közös sikerben, képesek a fejlődésre egy komplex, folyamatosan növekvő igényeket támasztó környezetben.

Az OTP Bank munkatársat keres az alábbi munkakörbe

Kockázatelemző munkatárs

Feladatok

  • Hitelbírálati rendszerek paraméterezésében, fejlesztésében és tesztelésében való aktív részvétel
  • Statisztikai alapú modellek fejlesztése és bevezetése a döntéstámogató rendszerekbe
  • Ad hoc és rendszeres SQL lekérdezések készítése
  • Kockázati adatpiacok definiálása, karbantartása
  • Riporting és monitoring feladatok
  • A kiemelten kockázatos ügyfeleket azonosító rendszer paraméterezése és tesztelése, a rendszerben használatos statisztikai modellek fejlesztésében való részvétel
  • Kapcsolattartás a társosztályokkal

Elvárások

  • Felsőfokú gazdasági, pénzügyi, matematikus vagy informatikus végzettség
  • Haladó szintű MS Excel használat
  • Adatbázis-kezelési ismeretek (PL/SQL)
  • Magas szintű elemzői készség, logikus gondolkodás, rendszerszemlélet
  • Jó problémamegoldó képesség, kreativitás és kezdeményező készség
  • Felelősségvállalás, megbízhatóság és önállóság
  • Képesség az önálló és a csapatban való munkavégzésre egyaránt
  • Precíz, alapos munkavégzés
  • Magabiztos kommunikáció magyar és angol nyelven, írásban és szóban egyaránt

Előnyök

  • Kockázatelemzési területen szerzett 1-2 éves tapasztalat
  • SAS szoftverek ismerete
  • JAVA, GROOVY script nyelv ismerete

Amit kínálunk

  • Versenyképes juttatási csomag
  • Stabil munkahely
  • Dinamikus, fiatalos csapat
  • Szakmai fejlődési lehetőség

Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet, Biztosítási szakértő, Hitelspecialista, Kockázat-menedzser, Kockázatkezelő, Pénzügy / Számvitel / Kontrolling, Kockázat-menedzser, Kockázatkezelő, Pénzügyi szakember
Régió Budapest
Pest
Minimális tapasztalat Tapasztalat nem szükséges
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Vezetői engedély -
Munkaidő Teljes munkaidő, Határozatlan idejű