www.cvonline.hu

Kockázatelemző munkatárs

  • A hirdetés 383 napja lejárt

Az OTP Bank Nyrt.

Elemzési- és Modellezési Főosztálya

kockázatelemző munkatárs

munkakörbe keres kollégát

Feladatok:

  • Döntéstámogató (bírálati) rendszerek paraméterezésében és tesztelésében való aktív részvétel
  • Scoring alapú modellek fejlesztése, az optimális cut-off szintek meghatározása, a modellek monitoringja/visszamérése és kalibrálása
  • LGD, EAD, CCF modellek fejlesztése és validálása
  • Leánybanki modellfejlesztési és cut-off meghatározási feladatok szakmai koordinálása és támogatása, illetve a modellek validálása és jóváhagyása
  • Stressz tesztek, szcenárióelemzések készítése
  • Rendszeres, illetve ad hoc riporting és monitoring feladatok
  • A kiemelten kockázatos ügyfeleket azonosító rendszer paraméterezése és tesztelése, a rendszerben használatos statisztikai modellek fejlesztésében való részvétel
  • Kapcsolattartás a társosztályokkal, valamint a leánybanki kockázatelemző-modellező kollégákkal

Elvárások:

  • Felsőfokú gazdasági, pénzügyi, matematikus vagy informatikus végzettség
  • Haladó szintű MS Excel használat
  • Adatbázis-kezelési ismeretek (PL/SQL)
  • Magas szintű elemzői készség, logikus gondolkodás, rendszerszemlélet
  • Jó problémamegoldó képesség, kreativitás és kezdeményező készség
  • Felelősségvállalás, megbízhatóság és önállóság
  • Képesség az önálló és a csapatban való munkavégzésre egyaránt
  • Precíz, alapos munkavégzés
  • Magabiztos kommunikáció magyar és angol nyelven, írásban és szóban egyaránt

Előnyök:

  • Kockázatelemzési területen szerzett 1-2 éves tapasztalat
  • SAS szoftverek (Base SAS, Enterprise Guide, Miner) ismerete
  • SPSS Statistics/Modeler ismeret
  • JAVA/R/Python programozási ismeretek

Amit kínálunk:

  • Versenyképes juttatási csomag
  • Stabil munkahely
  • Dinamikus, fiatalos csapat
  • Szakmai fejlődési lehetőség

PÁLYAKEZDŐK JELENTKEZÉSÉT IS VÁRJUK!

Jelentkezési határidő: 2016. március 7.

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, a jelentkezéshez a "Jelentkezés" gombra!

Helyek Pest
Budapest
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő