www.cvonline.hu

Kockázatelemző-modellező

  • A hirdetés 722 napja lejárt

Az OTP Bank Nyrt.

Elemzési- és Modellezési Főosztálya

 kockázatelemző-modellező munkatárs

munkakörbe keres kollégát

Feladatok:

  • Scoring alapú modellek fejlesztése, az optimális cut-off szintek meghatározása, a modellek monitoringja/visszamérése és kalibrálása
  • A termékjövedelmezőségi számítások során használt PD- és veszteségmodellek kialakítása
  • Leánybanki modellfejlesztési és cut-off meghatározási feladatok szakmai koordinálása és támogatása, illetve a modellek validálása és jóváhagyása
  • Stressz tesztek, szcenárióelemzések készítése
  • Basel II szempontjából releváns egyéb modellek készítése és validálása
  • Rendszeres, illetve ad-hoc riporting és monitoring feladatok
  • Kapcsolattartás a társosztályokkal, valamint a leánybanki kockázatelemző-modellező kollégákkal

Elvárások:

  • Felsőfokú gazdasági, pénzügyi, matematikus vagy informatikus végzettség
  • Magas szintű elemzői készség, logikus gondolkodás, rendszerszemlélet
  • Felelősségvállalás, megbízhatóság és önállóság
  • Képesség az önálló és a csapatban való munkavégzésre egyaránt
  • Precíz és alapos munkavégzés
  • Jó problémamegoldó képesség, kreativitás és kezdeményező készség
  • Haladó szintű MS Office (elsősorban Excel) használat
  • Adatbázis-kezelési ismeretek (PL/SQL)
  • Magabiztos kommunikáció magyar és angol nyelven, írásban és szóban egyaránt

Előnyök:

  • Kockázatelemzési, illetve modellezési területen szerzett tapasztalat
  • SPSS Statistics, Modeler és/vagy SAS szoftverek (Base SAS, Enterprise Guide, Miner) ismerete
  • Visual Basic programozásban való jártasság, makrokészítési ismeretek

Amit kínálunk:

  • Versenyképes juttatási csomag
  • Stabil munkahely
  • Dinamikus, fiatalos csapat
  • Szakmai fejlődési lehetőség

Jelentkezési határidő: 2015. január 28.

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, a jelentkezéshez kattintson a "Jelentkezés" gombra kattintva!

Helyek Budapest
Pest
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő