www.cvonline.hu

Kiemelt szakértő - vagyonkezelési területre (Budapest)

  • A hirdetés 75 napja lejárt

MÁV Zrt.
Kiemelt szakértő - vagyonkezelési területre

Helység Budapest
Terület Egyéb
Foglalkoztatás formája Határozott idejű
Munkaidő Teljes munkaidő

Vállalat
A MÁV Zrt. a magyarországi közforgalmú vasúti pályahálózat nagy részének üzemeltetőjeként mintegy 7000 kilométernyi vaspálya és az ahhoz kapcsolódó infrastruktúra működtetéséről gondoskodik. Az anyavállalat ezzel foglalkozó, egyben legnagyobb munkavállalói létszámú részlege teljes körűen látja el az üzemeltetési, forgalomirányítási és karbantartási, valamint részben a felújítási feladatokat. A MÁV pályahálózatát több, mint 30 vasúttársaság veszi igénybe, amelyek számára a vállalat különféle szolgáltatásokat nyújt.

Feladatok

  • Részvétel vagyonrendezési stratégia kialakításában.
  • Javaslattétel vagyonrendezéssel és vagyonkezeléssel kapcsolatos projektek indítására.
  • A MÁV Zrt. tevékenységéhez kapcsolódó vasútüzemi ingatlanfejlesztéseket szolgáló projektek indításában való közreműködés, a kiemelt vagyonrendezéssel és vagyonkezeléssel kapcsolatos projektek irányítása. Részvétel a projektekkel kapcsolatos egyeztetéseken, tárgyalásokon. Az egyeztetések eredményeként döntés előkészítő anyagok készítése és lekövetése. A projektek menedzselése.
  • A MÁV Zrt. által vasútüzemi célokra nem használt ingatlanok vagyonrendezés keretében a Magyar Állam részére történő átadásának koordinációja. A vagyonrendezés keretében a Magyar Állam részére átadott ingatlanokkal kapcsolatos adatszolgáltatások irányítása.
  • Javaslat a vagyonrendezésre szánt ingatlanok körének, területi elhelyezkedésének meghatározására.
  • Kapcsolattartás a vagyonrendezéssel és a vagyonkezeléssel kapcsolatos projektek esetében az érintett állami szervek munkatársaival.
  • Folyamatosan projektek generálása a vagyonrendezéssel kapcsolatos koncepciók megvalósítására.
  • Vagyonrendezési célrendszer kidolgozása, érvényesülésének ellenőrzése.
  • A vasútüzem számára szükséges és nem szükséges ingatlanok meghatározása az üzletág igénye alapján.
  • Vagyonrendezési tranzakciók előkészítése.
  • A vagyonkezelés fejlesztési irányaira vonatkozó javaslat előkészítése.
  • Sport-, jóléti és művelődési ingatlanok, valamint egészségügyi létesítmények vagyonrendezés keretében a Magyar Állam részére történő átadásának előkészítése.
  • Vagyonkezeléssel, vagyongazdálkodással és ingatlangazdálkodással kapcsolatos egyéb feladatok végrehajtása, koordinációja, utókövetése, a feladatok teljesítéséhez szükséges információ összegyűjtése, elemzése, kiértékelése.

A munkakör betöltésének feltételei

  • szakirányú felsőfokú állami iskolai végzettség (műszaki/gazdasági/jogi)
  • ingatlanrendezési, vagyonrendezési ismeretek
  • a szakterületet érintő jogszabályok, törvények, utasítások átfogó ismerete
  • magas szintű számítógépes ismeret
  • 8 év szakterületen szerzett gyakorlat
  • kiváló kommunikációs képesség (szóban és írásban)

Előnyt jelent

  • Posztgraduális gazdasági/jogi végzettség
  • Ingatlan-nyilvántartási ismeretek
  • A társaság szervezetének és működési folyamatainak átfogó ismerete
  • DMS felhasználói ismeretek
  • SAP rendszerismeret

Amit ajánlunk

  • béren kívüli juttatások
  • utazási kedvezmény
  • jó hangulatú csapat
  • kulturált munkakörülmények

Bővebb felvilágosítást ad Gruber Mónika 01/511-3980 /01/39-80

Várjuk jelentkezését!

Helyek Budapest
Pest
Kategória Jog / Jogi tanácsadás
Pénzügy / Számvitel / Kontrolling > Közgazdász
Építés / Ingatlan > Ingatlan menedzser
Minimális tapasztalat Több mint 5 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő, Határozott idejű