www.cvonline.hu

Kiemelt szakértő I. (Budapest)

  • A hirdetés 1150 napja lejárt

A MÁV Zrt. Fejlesztési és Beruházási Főigazgatósága munkatársat keres

pozícióba

Főbb feladatok:

  • Részt vesz a 6-os és a 7-es árufuvarozási korridorok ügyvivő testületi tagságából adódó MÁV Zrt. oldali feladatok ellátásában, figyelemmel kíséri a többi árufuvarozási korridor munkáját. Kapcsolatot tart és szükség esetén közvetíti az ügyvivő testület döntéseit az irányító testület, a munkacsoportok, a tanácsadói testületek, az érintett társasági dolgozók és szükség esetén harmadik személyek irányába.
  • A 7-es árufuvarozási korridor Ügyvivő Testületének elnökeként irányítja a folyosó operatív működését, vezeti az ügyvivő testületi üléseket, képviseli a 7-es korridort az EU intézményei, egyéb vasúti nemzetközi szervezetek (pl. RNE) felé.
  • Nyomon követi a 7-es korridor titkársági feladatait, rendszeres egyeztetéseket tart a különböző ütem- és munkatervek nyomon követése érdekében a társaság érintett szervezeteivel, jelentéseket és beszámolókat készít a társaság vezetői részére,
  • A folyosó éves költségvetését figyelemmel kíséri, ellenőrzi és rendelkezik az RFC-7 elkülönített bank-számla forgalmát illetően.
  • Figyelemmel kíséri a 6-os korridor munkacsoportjainak tevékenységeit és döntés-előkészítő dokumentumokat véleményez, valamint hatáskörében döntéseket hoz együttműködve a 6-os korridor ügyvivő testületi tagjaival.
  • Részt vesz a 913/2010/EU rendelet végrehajtásához kapcsolódó TEN-T támogatás MÁV Zrt. oldalon felmerült elszámolható költségek igazolásában és nyomon követésében.
  • Felhatalmazás alapján képviseli a társaságot a nemzetközi fórumokon, erősíti a magyar pályahálózat-működtető nemzetközi jelenlétét és annak befolyását az európai trendek kialakítása során. Részt vesz a MÁV Zrt. infrastruktúra oldali korridor vonatkozású érdekeinek közvetítésében a vasúti csomagok, EU-s jogszabályok kialakításában.
  • Nemzetközi szervezetekben a magyar vasúti érdekek megfogalmazása és képviselete (hosszú távú és napi kapcsolat egyaránt).
  • Részt vesz felkérés alapján különböző nemzetközi egyeztetéseken, konferenciákon, amelyeken a 913/2010/EU rendelet teljesítésével összefüggésben képviseli a MÁV Zrt. érdekeit.

Követelmények:

  • Szakirányú felsőfokú állami iskolai végzettség (közlekedésmérnöki diploma)
  • Tárgyalóképes angol nyelvtudás (legalább középfokú nyelvvizsga)
  • A szakterületet érintő, első sorban uniós jogszabályok, rendeletek ismerete
  • A Vasúti Közlekedésről szóló Törvény a szakterületre vonatkozó rendelkezéseinek átfogó ismerete
  • A társaság szervezetének és működési folyamatainak átfogó ismerete
  • 5 év szakterületen szerzett gyakorlat
  • 5 év nemzetközi munkában eltöltött tapasztalat
  • Jó kommunikáció, tárgyalás-technikai és a nemzetközi gyakorlatban elfogadott érdekérvényesítő képesség
  • Felhasználói szintű számítógépes ismeret

Munkavégzés helye: Budapest

Jelentkezés módja: szakmai önéletrajzzal és motivációs levéllel a fizetési elvárások megjelölésével az alábbi email-címre.

Helyek Pest
Budapest
Kategória Mérnök / Műszaki
Beszerzés / Logisztika / Szállítás
Minimális tapasztalat Több mint 5 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő