www.cvonline.hu

Key Account Manager [TK-KAM01]

Régió: Budapest

Focus Consulting Kft.

Hozzáadva: 2017.09.19.
Jelentkezési határidő: 2016.09.19.
Hirdetés azonosító: 1076259

Focus consulting

Our client

Our Partner is one of the most remarkable management consulting company which serves its clients in different industries. To develop the corporate sales channels we are looking for a Key Account Manager with responsibilities for the Financial and Manufacturer industries.

Tasks

- Build-up business relations with manufacturer and financial services companies
- Keeping the relations with the clients and prospects, identification of their needs
- Preparation of business proposals and presentations
- Collaboration with project members in the company (regionally)
- Negotiation, closing of contracts and their follow-up
- Analysis of the market, identification of promising and underserved segments, capturing these segments with the most favorable commercial terms of sale

Requirements

- University or College degree
- Minimum 5 years work experience in sales of services
- Extended networking in the Financial Services and/or Manufacturer Industries
- Fluency in English
- Decided and result orientated personality
- Ability to work independetly
- Excellent communication and problem solving skills

Munkavégzés helye
Budapest
Kategória
Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Régió

Egyéb hasonló állások Önnek
Ipari mérnök - Veszprém (Referenciaszám: KJ-2189)

Man at Work Kft.

Feladatok: A meglévő gyártósorok átalakítása és...
Veszprém, Veszprém

Gyakornok - Motorgyártás - V6 Motorszerelde - Gyártási folyamatok

AUDI HUNGARIA Zrt.

A szakterületen lévő gyakornok megismerkedhet a...
Győr

.NET Developer

Trenkwalder Kft

.NET fejlesztő kollégát keresünk piacvezető IT ...