www.cvonline.hu
Key Account Manager - Export (FMCG)
Grafton Recruitment Kft

Frissítve : 2014.03.23.
Jelentkezési határidő: 2014.03.26.
Hirdetés azonosító: 739431
lejárt

(Budapest)

Pozícióleírás
Magyar tulajdonú, gyártói háttérrel rendelkező és dinamikusan fejlődő FMCG partnerük megbízásából Export Key Account Manager munkatársat keresünk régiós és nyugat-európai piacokon történő terjeszkedésük menedzselésére.

Feladatok:
- Export piacokon történő értékesítés élénkítése, fejlesztése, új partnerek felkutatása
- Nemzetközi élelmiszer-kereskedelmi láncok felé történő értékesítés, szerződések kötések, listázottság biztosítása
- Meglévő export kapcsolatrendszer működtetése, fejlesztése, új vevők felkutatása és akvirálása
- Márkaépítés és márkaképviselet a kijelölt európai területeken, szakmai rendezvényeken, kiállításokon
- Értékesítési lehetőségek elemzése, termékpozicionálás
- Új piacra történő belépés előkészítése, végrehajtása
- Új termékek bevezetése
- Önálló exportértékesítés, megrendelések nyomon követése
- A partnerek munkájának napi szintű támogatása, telefonos/személyes kapcsolattartás
- Folyamatos konkurencia- és piacfigyelés (statisztikai piaci elemzések)
- Jelentés a Kereskedelmi Vezető felé

Követelmények
- Ideálisan 3-6 év FMCG termékek értékesítésében szerzett kereskedelmi gyakorlat
- Nemzetközi láncokkal szerzett Key Account szintű értékesítési tapasztalat
- Aktív, tárgyalóképes ANGOL és NÉMET nyelvtudás
- Export piacokon szerzett (régiós vagy nyugat-európai) élő beszerzői kapcsolatrendszer nemzetközi láncoknál előny
- Kiváló tárgyalási és kommunikációs készség
- Teljesítmény-orientáltság, üzleti gondolkodásmód, önállóság, megbízhatóság
- Elhivatottság egy igazolhatóan sikeres, egészséges termék európai kereskedelme iránt
- Külföldi üzleti utak, rendezvényeken való részvétel vállalása
- Fiatalosság, lendületesség
- Rugalmasság, nyitottság, terhelhetőség
- MS Office felhasználói szintű ismerete