www.cvonline.hu

Kereskedelmi munktárs

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.21.
Jelentkezési határidő: 2014.10.14.

Pozíció leírása / Job description

Multinacionális partnercégünk számára keresünk Kereskedelmi munkatársat , dinamikusan növekvő csapatukba.

Feladatok:

- Liaising with and supporting a defined customer base
- Systematically developing the sales area and building new customer relationships
- Monitoring quality figures for the customers
- Providing price and delivery quotes
- Follows-up the quotes; processing orders and monitoring shipments to customers
- Cooperation with Outside Sales
- Maintaining successful supplier relationships

Elvárások:

- Fluent in Hungarian and English
- Experience in Inside Sales or similar position (e.g. sales assistant, customer service)
- Experience in maintaining existing customer base (winning new customers)
- Good MS-Office skills, especially in MS Excel
- Accurate and good at working with numerical data
- Tenacious and outgoing personality
- Being a team player with excellent organisational and communication skills
- Having the ability to work under pressure and deal with people at all levels

Preferred:
- Experience in the electronic or financial sector

Amit kínálunk:

- Competitive salary and attractive benefits package
- Multinational environment
- Professional challenges
- Being a member of a dynamic team

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Értékesítés / Kereskedelem
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -