www.cvonline.hu

Junior VBA Developer

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.18.
Jelentkezési határidő: 2015.09.16.

Pozíció leírása / Job description

Our multinational client is looking for a Junior VBA Developer colleague to their Budapest based office.

Feladatok:

-Development and maintenance of VBA projects including automation of daily, weekly, monthly reports
-Creation of detailed technical and design specifications in response to business concepts and outline
specifications
-Creation and maintenance of clear, concise system documentation and manuals
-Daily IT support to business: support office members about IT related questions
-Any other reasonable duties as advised, from time to time, by management

Elvárások:

-Career starter, or 1-2 years experience in a similar role
-University/College degree preferably in information-economics
-Expert user of VBA programing specific to Excel
-Advanced level of Microsoft Office operating systems
-Able to write SQL queries
-Knowledge of Pyton language is an advantage
-Fluent English
Assertive communication skills and able to collaborate internal customers
-Able to explain technical and IT related questions, issues for non-IT colleagues
-Fast learner and has a proactive approach

Amit kínálunk:

-Multinational company background
-Opportunity for professional development
-Competitive compensation package

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória IT / Informatika
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -