www.cvonline.hu

Junior System Administrator

  • A hirdetés 812 napja lejárt

One of our prestigious clients is expanding its operation in Hungary - Budapest, therefore looking to recruit a Junior System Administrator.

Responsibilities:

  • Supporting local employees with IT related queries
  • Maintaining accesses
  • Administering tickets in the relevant systems
  • Reporting status of the requests
  • Assisting team members

Requirements:

  • University/College Degree
  • Fluent English knowledge
  • Experience in 1st or 2nd level IT Support
  • Good communication and problem-solving skills
  • SQL, Windows server, Network knowledge is an advantage

If you are interested please send your English resume to the e-mail address below.

Helyek Budapest
Pest
Kategória IT / Informatika
Ügyfélszolgálat / Vevőszolgálat / Szolgáltatás
Minimális tapasztalat 2 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Angol
Egyéb hasonló állások Önnek
Bér és TB ügyintéző (4 órás, XI. kerület)

Trenkwalder Kft

A Schindler Hungária Kft.-hez keresünk Bér és T...

Adobe Experience Manager fejlesztő - Győr/Budapest (Referenciaszám: RE-2080)

Man at Work Kft.

Feladatok:  Az Adobe Experience Manager keretre...
Győr, Budapest, Győr-Moson-Sopron, Pest

Gyakornok - Személyügyi marketing

AUDI HUNGARIA Zrt.

A személyügyi marketing célja, hogy a legkiváló...
Győr