www.cvonline.hu

Junior quality specialist

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.21.
Jelentkezési határidő: 2015.03.10.

Pozíció leírása / Job description

Our multinational client is a prestigious telecommunication company with worldwide presence, for which we look for a talented junior quality specialist to their Budapest-based business services center.

Feladatok:

The purpose of the role is to support the quality function of the commercial teams; which means:

- Create and execute quality audits
- Understand the existing Quality function and execute the implementation plan for a consistent Quality framework
- Understand the process flows and procedures of the commercial teams and create QA Audit check lists
- Present the results of Quality audits to Quality Manager
- Find and understand the key reasons of the failed audits
- Monitore the achivements; create reports about the scores and escalate if it is necesary

Elvárások:

- Fluency in English and/ or German
- minimum 2 years of experience in change/project/ program/ commercial/ quality management (preferable in IT/ ICT field)
- Bachelor's degree in commerce/management
- Ability to work in project teams
- Analytical thinking
- Strong computer skill
- Certification in Six Sigma or a similar quality framework is an advantage

Amit kínálunk:

- Good Salary and Benefits package
- Opportunity to get 6Sigma Green belt certificate
- Opportunity to get experience at Lean Management
- Opportunity to take part in the company’s Continuous Improvement Strategy
- Stable multinational background and growing organization
- Modern work environment and IT infrastructure
- Soft and technical skills trainings and internal talent management program

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória IT / Informatika, Asszisztencia / Adminisztráció
Régió Budapest
Minimális tapasztalat 2 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő Teljes munkaidő, Teljes munkaidő