www.cvonline.hu

Junior Office Manager

Tesco-Global Áruházak Zrt.

Hozzáadva: 2017.02.26.
Jelentkezési határidő: 2016.06.01.
Hirdetés azonosító: 1049168

Tesco állások

A Tesco Nagy-Britannia vezető élelmiszer kiskereskedelmi hálózata. Magyarországon több mint 22 000 munkatársat foglalkoztat, és évente mintegy 1500 új munkahelyet teremt. Az ország egyik legnagyobb munkaadójaként tudjuk, hogy felelősséggel tartozunk dolgozóinkért. Mindent megteszünk azért, hogy a legkülönbözőbb végzettséggel és háttérrel rendelkező kollégáinknak stabil munkahelyet és egyedülálló karrierlehetőséget biztosítsunk. További növekedésünkhöz munkatársakat keresünk az alábbi munkakörbe:
Munkakör megnevezése: Junior Office Manager
Munkavégzés helye: 2040 Budaörs, Kinizsi u. 1-3.
Mit jelent?: Dunnhumby is the world's leading customer science company. We analyse data and apply new insights from more than 700 million customers across the globe to create better customer experiences and build loyalty. Our insights and strategic process help clients create competitive advantage and enjoy sustained growth. dunnhumby employs more than 2,200 employees in offices throughout Europe, Asia and the Americas, and serves a prestigious list of companies including Tesco, Coca-Cola, Macy's, Procter & Gamble, and PepsiCo.
Bevezetés: The dunnhumby operational support executive will work as part of the local team, reporting to the Country Lead, to provide general support on corporate administration and programme management.
Feladatok: To work with the corporate teams to provide the Local Client team support on all corporate functions, this includes:
- Legal and contract processing
- Financial administrative process and invoicing procedures
- HR, recruitment and training administrative requirements
- Branding & Marketing materials
- Travel organisation
- The overall office requirements, environment.
- To manage relationships with 3rd parties e.g. office supplies, print production

To ensure the overall programme runs effectively locally in line with overall TI ways of working, this includes:
- Planning and managing training schedules and logistics
- Managing communications with Tesco PA's/ IT e.g. organise multi-party meetings
- Scheduling regular local team meetings and larger scale team events
- Knowledge management system coordination
- Supporting local workplan/ toolkit administration
- Event management for dunnhumby and clients
- Managing the dunnhumby training programme - organising training times + venues
Amit kérünk: Knowledge / Qualifications:
- Excellent English and Hungarian language skills
- Experience in MS Office (Excel, Word and PowerPoint)
- Project/ programme management skills/ experience
- Excellent organisation and administrative skills
- Good people and communication skills

Work Experience:
- Office management, administrative or financial management experience preferred
- Media, print and production experience preferred
- Experience of working at either a Retailer, FMCG company or Media agency desirable, but not essential

Behavioral Competencies/Values:
- Excellent in working under tight timelines and delivering tasks timely and completely
- Good communicator to all levels including clients and internal teams
- Organized and meticulous
- Attention to detail and numerate
- Proactive and collaborative approach to problem solving
- Team player
Szükséges végzettség: Főiskola, vagy egyetem
Szükséges nyelvismeret: Angol ( Közép )
Szerződés típusa: Határozatlan