www.cvonline.hu

Junior Key Account Manager [HN-JKAM01]

Régió: Budapest

Focus Consulting Kft.

Hozzáadva: 2017.11.15.
Jelentkezési határidő: 2016.02.09.
Hirdetés azonosító: 994244

Focus consulting

Megbízónk

Our client, an international FMCG company is looking for a Junior Key Account Manager.

Feladatok

- Selling our products to the assigned Hungarian trade partners
- Independently handles current customers
- Realization of sales and distribution targets for assigned customers
- Management of customer P&L
- Preparation and realization of year- end trade term negotiation within agreed budgets
- Support of the Sales Manager and National Key Account Manager
- Preparation and handling of presentations to the customer of new products, promotions etc

Elvárások

- Bachelor

Előny

- The basic understanding and knowledge of any other European retail environment

Munkavégzés helye
Budapest
Kategória
Marketing / Reklám / Média / PR
Régió