www.cvonline.hu

Junior Financial Analyst

Régió: Budapest

HAYS Hungary Kft.
Hozzáadva: 2015.11.28.
Jelentkezési határidő: 2015.12.07.
Hirdetés azonosító: 993610
lejárt

Our global commercial partner is hiring a Junior Financial Analyst to provide professional support for the Business Development Team.

The main responsibilities of the Jr. Financial Analyst are to provide financial reports for the sales team, analyze the sales performance and the market, create planned / ad-hoc reports about costs and customer P&L, and support the management in decision making.

The requirements for the Junior Financial Analyst role:
- College or University degree in Economics or Finance
- 1-2 years of experience as a Finance / Sales / Commercial Analyst
- Fluent English
- Ambitious and proactive attitude with analytical skills
- High level knowledge of Excel

If you consider yourself as a suitable candidate for the position please apply with your English Resume through our website.
Munkavégzés helye: Budapest

Egyéb hasonló állások Önnek
Bér és TB ügyintéző (4 órás, XI. kerület)

Trenkwalder Kft

A Schindler Hungária Kft.-hez keresünk Bér és T...

Adobe Experience Manager fejlesztő - Győr/Budapest (Referenciaszám: RE-2080)

Man at Work Kft.

Feladatok:  Az Adobe Experience Manager keretre...
Győr, Budapest, Győr-Moson-Sopron, Pest

Gyakornok - Személyügyi marketing

AUDI HUNGARIA Zrt.

A személyügyi marketing célja, hogy a legkiváló...
Győr