www.cvonline.hu

Junior Financial Analyst

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.02.23.
Jelentkezési határidő: 2015.10.10.
Hirdetés azonosító: 922390

One of the world's leading multinational banks is looking for Junior Finance Analysts to provide financial support for the operation of their European Financial Center

Feladatok:

- Perform Financial analysis of variance analysis between Plan, Actuals and Forecast
- Forecasting and Budgeting
- Actuals tracking
- Tracking transfers from operational areas to Service Centers
- Headcount analysis
- Monitor UK Operations local books transactions
- Process contractor accruals for UK
- Work closely together with Northern Europe cluster analyst to assist with variance analysis.

Elvárások:

- FRESH GRADUATES welcome with FINANCIAL/ACCOUNTING DIPLOMA + fluent English
OR:
- 2-3 years relevant experience + fluent English
- Experience in international environment
- Knowledge of the bank industry is beneficial

Amit kínálunk:

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a