www.cvonline.hu

Junior Finance Analyst

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.06.28.
Jelentkezési határidő: 2015.10.16.
Hirdetés azonosító: 973390

Pozíció leírása / Job description

Would You like to work at a media company? Are You interested in analysis and reporting?

Feladatok:

The position will be about the following:

- Perform bank reconciliation
- Keep contact with other divisions
- Analyze the account activities of the partners
- Monitor daily reports from bank systems
- Be open for continouos improvement opportunities

Elvárások:

- At least Bsc degree in Finance and Accounting or Economics
- Excellent English
- Fresh graduates are welcome, but 1 year of experience in accounting is an advantage
- Detail-oriented mindset
- Good knowledge of MS Office

Amit kínálunk:

- Opportunity to work in a design office
- Dynamic team
- Training opportunities
- Opportunity to use English on a daily basis

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a