Az OTP Csoport a magyarországi és közép-európai térség meghatározó gazdasági szereplőjeként 9 országban, több mint 1500 bankfiókban, a legmodernebb elektronikus csatornákon és széleskörű partneri hálózatán nyújt közel 12,2 millió ügyfél számára pénzügyi szolgáltatásokat. Ambiciózus célkitűzéseink eléréséhez olyan munkatársakra van szükségünk, akik motiváltak a közös sikerben, képesek a fejlődésre egy komplex, folyamatosan növekvő igényeket támasztó környezetben.

Junior elemzési munkatárs

Feladatok:

Az OTP Bank Nyrt.

munkakör betöltéséhez munkatársat keres

Feladatok:
A szakterület feladatai közé tartozik a 9 országra kiterjedő Bankcsoport helyreállítási tervének kialakítása, együttműködés az érintett állami szervekkel a szanálási terv elkészítésében, a szanálhatóság feltérképezésében. A szakterület a banki folyamatokat, a külső- és belső partneri kapcsolatokat a szanálás és helyreállítás aspektusából vizsgálja:

  • Részvétel a csoport szintű helyreállítási terv fejlesztésében, szakmai támogatás nyújtása a leányvállalatok számára;
  • A helyreállítási terv indikátorainak monitoringja;
  • MREL mutató számszerűsítése, tervezése;
  • Szanálási adatszolgáltatási információk szakmai felügyelete, folyamatba illesztése, napra készen tartása;
  • Egységes szanálási és helyreállítási adatbázis, bankcsoporton belüli információs hálózat kialakítása és működtetése;
  • Kapcsolattartás az érintett állami szervekkel.

Elvárások:

  • Felsőfokú iskolai végzettség;
  • Angol nyelv magas szintű ismerete (szóban és írásban);
  • Magas szintű MS Office ismeretek (Excel, Word, PowerPoint)
  • Pontos, precíz, önálló munkavégzés;
  • Analitikus, elemző gondolkodás;
  • Jó problémamegoldó képesség;
  • Kezdeményezőkészség.

Előnyt jelent:

  • IFRS sztenderdek ismerete
  • Banki folyamatok ismerete;
  • Az Európai Bizottság hitelintézetek helyreállítási és szanálási keretrendszerére vonatkozó irányelvének ismerete.

Jelentkezési határidő: 2016. június 17.

Kérjük, Karrierportálunkon a meghirdetett munkakörre történő jelentkezéséhez használjon Internet Explorer böngészőt. Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, a jelentkezéshez a Jelentkezés gombra!

Akit keresünk:

Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Régió Budapest
Pest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő Teljes munkaidő