www.cvonline.hu
Junior Business Analyst
Grafton Recruitment Kft

Frissítve : 2014.02.27.
Jelentkezési határidő: 2014.03.01.
Hirdetés azonosító: 745957
lejárt

(Budapest)

Pozícióleírás
This is an excellent opportunity to work in a well-established international company's Operational Risk Department as a Business Analyst and be responsible for the following tasks:

- to support the various ongoing technology projects within the firm Operational Risk area
- review Business and System requirements documents
- manage issue and action tracking
- data change management
- help define, evolve and implement the business support model for the tools including design and implementation of proper workflows
- system testing

Követelmények
- 1-3 years experience in business analysis, IT testing, data management, operational risk
- IT or finance degree
- Outstanding EXCEL knowledge (Visio and PowerPoint is a huge plus!)
- sophisticated English knowledge

Egyéb hasonló állások Önnek
Védelmi ellenőr (Szállás támogatással)

Randstad Hungary Kft.

Feladatok: • a reptér területére belépő személy...
Budapest

2nd Line Cisco Network Engineer

Our multinational client is a prestigious telec...
Budapest

Gépkezelő

Partnercégünk a műszén, grafit és ezekhez kapcs...