www.cvonline.hu

Junior Accountant [MD-SFA01]

Régió: Budapest

Focus Consulting Kft.

Hozzáadva: 2016.12.24.
Jelentkezési határidő: 2016.05.25.
Hirdetés azonosító: 1022025

Focus consulting

Our client

Our client is a global supplier of engineering solutions who is looking for a new candidate in the position of a Financial Assistant.

Tasks

- Bookkeeping of accounts payable, accounts receivable and bank accounts
- Handling employee expense reports and allowances
- Month-end closing reconciliation
- Supportive role to management reporting area
- Preparing ad-hoc statements, statistics

Requirements

- Bachelor's degree in economics/finance and min. 1 year of experience
- Good oral and written communication skills both in English and Hungarian
- Strong skills in MS Excel
- Spirited personality, ability to work alone

Advantageous

- Certified Chartered Accountant qualification
- Experience with time-reporting or project management system

Other

What our client offers:
- Flexible working hours
- World-class premises and working conditions
- Family-friendly workplace
- Challenging projects in a young and dynamic team
- Continuous learning and self-deveopment possibilities
- Competitive salary plus benefits

Munkavégzés helye
Budapest
Kategória
Asszisztencia / Adminisztráció
Régió

Egyéb hasonló állások Önnek
Junior bérszámfejtő és cafeteria tanácsadó

Work Force Kft.

Frissen végeztél és még nincs tapasztalatod? Ná...
Magyarország

Értékesítő IX.kerület

ÉrtékesítőFőbb feladatok, munkák:új ügyfelek te...

HR Projektvezető

Szeretnél kapcsolattartóként dolgozni, emberekk...