www.cvonline.hu

Jogtanácsos

  • Ez az állásajánlat 2 napon belül lejár

MÁV-csoport
MÁV Zrt.

Jogtanácsos

Helység:
Budapest
Terület:
Jog

Munkaidő:

  • Teljes munkaidő
  • Határozatlan idejű

Vállalat:
A MÁV Zrt. a magyarországi közforgalmú vasúti pályahálózat nagy részének üzemeltetőjeként mintegy 7000 kilométernyi vaspálya és az ahhoz kapcsolódó infrastruktúra működtetéséről gondoskodik. Az anyavállalat ezzel foglalkozó, egyben legnagyobb munkavállalói létszámú részlege teljes körűen látja el az üzemeltetési, forgalomirányítási és karbantartási, valamint részben a felújítási feladatokat. A MÁV pályahálózatát több, mint 30 vasúttársaság veszi igénybe, amelyek számára a vállalat különféle szolgáltatásokat nyújt.

Feladatok:

  • Részt vesz a társaság munkaügyi kapcsolatok rendszereinek kialakításában, folyamatos felügyeletében, felülvizsgálatában.

Ennek keretében közreműködik:

  • A Vasúti Érdekegyeztető Tanáccsal, valamint a Központi Üzemi Tanáccsal kötendő megállapodás tervezetek készítésében, egyeztetésében, valamint az egyéb szakszervezetekkel kötendő megállapodások előkészítésében, a megállapodások feltételeinek biztosításában.
  • Az üzemi tanácsok, üzemi megbízottak, munkavédelmi képviselők választásával és működésével kapcsolatos munkáltatói feladatok koordinálásában.
  • A munkaadói és az érdekvédelmi, érdekképviseleti szervezetekkel, valamint az ágazati párbeszéd szereplőivel való kapcsolattartásban.
  • A MÁV Zrt-nél az esélyegyenlőségi feladatokkal összefüggő, munkaügyi kapcsolatokat érintő intézkedések végrehajtásában.
  • Az érdekképviseleti távollétek, illetve a szakszervezeteket megillető hálózati szintű munkaidő-kedvezmények nyilvántartásában.
  • Közreműködik a társasági szintű munkajogi oktatások előkészítésében és megtartásában.
  • Szakterülete vonatkozásában meghatalmazással részt vesz a MÁV Zrt. jogi képviseletében, a peres és peren kívüli képviselet ellátásában.

A munkakör betöltésének feltételei:

  • jogi diploma, jogtanácsosi szakvizsga
  • vonatkozó szabályozások, törvények átfogó ismerete
  • legalább 8 éves, nagyvállalati munkajogi tapasztalat
  • felhasználói szintű számítógépes ismeret
  • önálló munkavégzés
  • kiváló együttműködési képesség
  • kiváló kommunikációs készség írásban és szóban
  • precíz, pontos munkavégzés

Előnyt jelent:

  • munkaügyi kapcsolatok területén szerzett tapasztalat, jártasság
  • érdekegyeztetési gyakorlat

Amit ajánlunk:

  • rugalmas munkaidőbeosztás
  • választható béren kívüli juttatások

2016.12.05.

Bővebb felvilágosítást ad:
Sebestyénné Képiró Angéla 1/511-3264 / 01/32-64

Várjuk jelentkezését!

Munkavégzés helye Budapest
Kategória Jog / Jogi tanácsadás
Minimális tapasztalat Több mint 5 év
Szükséges iskolai végzettség Egyetemi végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Régió Budapest, Pest