www.cvonline.hu

Jogtanácsos II (munkajog)

  • Az állásajánlat lejárt.

MÁV-csoport
MÁV-START Zrt.

jogtanácsos II (munkajog)

Helység:
Budapest
Terület:
Jog

Munkaidő:

  • Teljes munkaidő
  • Határozatlan idejű

Vállalat:
A MÁV-START Zrt. integrált vasúti szolgáltatást végző vállalat.Tevékenységi körébe tartozik a vasúti személyszállítás biztosítása, a vasúti vontatójármű üzemeltetés és vontatás, valamint a vasúti vontató és vontatott járművek javítása, karbantartása.

Célunk, hogy folyamatosan bővülő szolgáltatásaink színvonalát emeljük, így teremtve értéket utasainknak, dolgozóinknak és tulajdonosainknak.

Feladatok:

  • ellátja az Mt. és a munkaviszonyra vonatkozó egyéb jogszabályok és módosítási tervezeteinek véleményezését
  • munkajogi állásfoglalásokat készít, tanácsokat ad a vezetők részére, közreműködik a munkajogi képzések lebonyolításában
  • ellenőrzi a társasági folyamatok munkajogi megfelelőségét, szabályzatokat készít és véleményez
  • szakmai támogatást nyújt a humánpartnerek és koordinátorok részére, felügyeli a munkaviszony megszüntetéseket
  • részt vesz a hátrányos jogkövetkezmények alkalmazására irányuló eljárásokban, ellenőrzi a határozatokat és azonnali hatályú munkaviszony megszüntetéseket
  • közreműködik a Kollektív Szerződés tervezetének előkészítésében, a végrehajtásával kapcsolatos belső utasítások elkészítésében, valamint a helyi szintű kollektív erejű és egyéb szakszervezeti megállapodások elkészítésénél
  • közreműködik a Humán szervezetek által alkalmazott szerződés- és iratminták szövegezésében, ellenőrzi a munkajogi témájú dokumentumokat, elkészíti a vezetők munkaviszonnyal kapcsolatos iratait
  • képviseli a Társaságot a bíróságok és más hatóságok előtt, részt vesz a központi és helyi szintű érdekegyeztető tárgyalásokon, konzultációkon

A munkakör betöltésének feltételei:

  • diplomával igazolt jogi egyetemi végzettség, és jogi szakvizsga
  • 5 év szakmai gyakorlat (munkajogi területen)
  • irodai számítástechnikai alkalmazások felhasználói szintű ismerete
  • büntetlen előélet

Előnyt jelent:

  • üzleti folyamatok ismerete
  • vasútszakmai jártasság, KSZ, és szabályozók ismerete
  • munkajogi szakjogász oklevél

További információ:
A munkakör betöltőjével szemben támasztott kompetenciák: Komplex gondolkodásmód, precizitás, kiváló kommunikációs
készség, meggyőző készség, határozott fellépés, kezdeményező készség, konfliktuskezelési képesség, elemző készség,
kiváló jogi analitikai gondolkodás.

2016.12.04.

Bővebb felvilágosítást ad:
Bencze Györgyi 1/511-3659 / 01/36-59

Várjuk jelentkezését!

Munkavégzés helye Budapest
Kategória Jog / Jogi tanácsadás
Minimális tapasztalat Több mint 5 év
Szükséges iskolai végzettség Egyetemi végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Régió Budapest, Pest