www.cvonline.hu
Hozzáadva: 2017.04.30.
Hirdetés azonosító: 931885
lejárt
Tech People FEJLÉC

JEE Contractor SOS-Bp.(GYJI)

Tasks:
- Intranet thin client software development in Java in team
- Continuous intregration, TDD test driven development

Skills:
- Wide knowledge of the Java Platform is a must (1.7 version)
- Grails, preferably with groovy
- Spring framework
- SmartClient framework (or at least in any other Javascript framwork intergrated with Spring)
- Hibernate
- Maven
- Oracle
- Java embedded databases (any of them)
- Weblogic
- SVN
- Experience working under a continuous integration environment
- Experience working under a Test Drived Development environment
- Junit
- Eclipse, STS
- Design patterns and coding standards knowledge
- Willing to document the code and to deliver a good code quality
- English knowledge

Start: ASAP
Location: Budapest (XIII. ker)
Project length: minimum 2 month with extension possibility

Tech People LÁBLÉC

Kategória
IT / Informatika
Régió
Egyéb hasonló állások Önnek
Értékesítő

Trenkwalder Kft

A Dinocoop Kft. számára keresünk új munkatársat...
Budapest

Ügyfélszolgálati specialista román-angol nyleven

Multinacionális partnerünk számára keresünk 6 h...
Budapest

Tej árufeltöltő

Tesco-Global Áruházak Zrt.

Munkakör megnevezése: Tej árufeltöltő Munkavégz...