www.cvonline.hu

Java/J2EE developer

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.07.20.
Jelentkezési határidő: 2015.06.13.
Hirdetés azonosító: 918028

Pozíció leírása / Job description

Our client is a software house, specialized in the development of custom-made high-end software solutions, has almost 25 years of experience in implementing successful IT projects for demanding customers.

Feladatok:

Depending on your interests and qualifications, your tasks will include development of web applications, database modelling, integration of new components and technologies within existing application and service infrastructures.

Elvárások:

- Degree in computer science or electrical engineering
- At least 1 years of Java/JEE development experience
- Working knowledge of relational databases
- C++/JavaScript/HTML/CSS knowledge is an advantage
- Good English knowledge is required
- German knowledge is an asset

Amit kínálunk:

- Attractive portfolio of challenging software development tasks
- Inspiring working environment

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a