www.cvonline.hu

Java EE developer

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.08.21.
Jelentkezési határidő: 2016.06.25.
Hirdetés azonosító: 1041328

Pozíció leírása / Job description

We are looking for a Senior Java EE developer for our multinational client, who will have the possibility to work with German product managers and to improve his knowledge in Java technologies.

Feladatok:

- Maintain the system of the organisation
- Development of new moduls and functionalities
- Designing technical and business applications

Elvárások:

- 3+ years experience working in Java EE
- Experiences with JBoss EAP(/AS/Wildfly)
- Spring (esp. IoC container, Beans)
- Strong customer and service orientation, analytical and problem solving skills
- Experience in Java EE design and development

Amit kínálunk:

- Competitive compensation package
- Multicultural environment
- Motivating and dynamic team

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a