www.cvonline.hu
IT User Tester
Trenkwalder Kft
Hozzáadva: 2016.11.03.
Jelentkezési határidő: 2016.09.27.
Hirdetés azonosító: 1078145
lejárt

Our multinational partner is looking for a TESTER to their team.

Feladatok:

  • perform User Acceptance Testing of a new software version
  • automated test scripts and manual testing too
  • write release notes of new software versions in a way the end users can easily understand the changes

Elvárások:

  • computer science degree
  • Excel, HTML, MS SQL, MS SQL studio konwledge
  • active english knowledge
  • creative, quick learner
  • ability to work both effectively with a team
  • be able to work late shift

Amit nyújtunk:

  • international working environment
  • competitive salary
  • bonus

Magán-munkaközvetítői ny. sz.: 29338/2000-0100
Munkaerő-kölcsönzői ny. sz.: 37961/2001-0100
Adatkezelés nyilvántartási száma NAIH-53813/2012.