www.cvonline.hu

IT Specialist

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.07.22.
Jelentkezési határidő: 2016.06.07.
Hirdetés azonosító: 1033967

Pozíció leírása / Job description

We are looking for an IT Specialist for our multinational partner, who is operating in the media sector.

Feladatok:

- Supporting end users with hardware and software
- Assisting hardware and software deployment and provisioning
- Cooperating with external partners
- Performing asset management activities
- Supporting local and global projects
- Completing administrative tasks
- Troubleshoot, diagnose and correct technical faults

Elvárások:

- Basic knowledge of Operating systems (Windows7, Mac OS X, MS Office, Windows servers, AD, Linux (Red Hat)), networking and IT Security, Smart phones (Android, IOS), Printers, AD, Networking
- Strong technical, analytical, and problem solving skills
- 1-2 year(s) experience in a similar role
- Customer-focused, detail-oriented, helpful personality
- Good communication and follow-up skills
- ITIL awareness
- Fluent English knowledge

Amit kínálunk:

- Inspiring and multinational work environmnent
- Competitive salary package

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a