www.cvonline.hu

IT risk and compliance officer

Régió: Budapest

HAYS Hungary Kft.
Hozzáadva: 2014.10.09.
Jelentkezési határidő: 2014.10.20.
Hirdetés azonosító: 866280
lejárt

IT Risk and Compliance Officer position is open at our multinational partner, who provide IT technology solution in more than 100 countries especially in financial field.

As an IT Risk and Control Officer your tasks include ensure the Application system process, helping to achieve the high level of compliance. You must understand the specific process familiar with the unit standards. You will monitor and track the action plans related to the security issues.

You will be the ideal candidate if you have the followings:

3+ years experience in IT risk and control, compliance management.
Strong analytical skills, and persistent
You are familiar with ISO 27001 or 27002

If you are interested in this role please send your English CV via our portal.
Munkavégzés helye: Budapest

Egyéb hasonló állások Önnek
Bér és TB ügyintéző (4 órás, XI. kerület)

Trenkwalder Kft

A Schindler Hungária Kft.-hez keresünk Bér és T...

Adobe Experience Manager fejlesztő - Győr/Budapest (Referenciaszám: RE-2080)

Man at Work Kft.

Feladatok:  Az Adobe Experience Manager keretre...
Győr, Budapest, Győr-Moson-Sopron, Pest

Gyakornok - Személyügyi marketing

AUDI HUNGARIA Zrt.

A személyügyi marketing célja, hogy a legkiváló...
Győr