www.cvonline.hu

IT Project Manager

Régió: Hajdú-Bihar

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.24.
Jelentkezési határidő: 2015.12.03.

Pozíció leírása / Job description

Our multinational client is a prestigious telecommunication company with worldwide presence, for which we look for an IT Project Manager.

Feladatok:

- Responsible for planning and co-ordinating small and meium scale projects
- Delivers a contracted package of work on time, within budget, enabling the expected business benefit and to the client's satisfaction
- Accountable for one or more deliverables, including the financial impact for owned elements
- Interfacing with internal teams, 3rd party suppliers and clients

Elvárások:

- College/University degree or appropriate technical or professional qualifications
- Ability to communicate in English (fluent)
- At least 2 years of experience and knowledge in project management
- Familiar with, but not necessarily accredited in, a formal Project Management methodology such as Prince Foundation, 6 Sigma or APMP

Amit kínálunk:

- Competitive salary package
- Training and development opportunities
- Stable multinational environment
- Long term career plan

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória IT / Informatika
Régió Hajdú-Bihar
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -