www.cvonline.hu

IT Infrastruktúra mérnök

  • A hirdetés 952 napja lejárt

Nemzetközi kommunikációs és nyomdaipari vállalat keres

munkatársat debreceni telephelyére

A munkakör célja:

Magas szintű technikai infrastruktúra megoldások és szolgáltatások nyújtása a technológia infrastruktúra tervezésétől és integrálásától kezdve az optimális működés felügyeletén keresztül a kijelölt telephelyek infrastruktúrájának adminisztrációjáig és karbantartásáig. Továbbá új megoldások tervezése, fejlesztése, integrálása és megvalósítása a felmerülő igények alapján.

Fő feladatok:

  • Másodszintű technikai támogatás nyújtása az incidensekre reagálva. Támogatja a Windows szerver környezethez kapcsolódó hardvereket, szoftvereket, virtualizációs technológiát és tárolási megoldásokat.
  • A magyarországi IT infrastruktúra adminisztrálása és menedzselése kapacitás, bővítés, skálázhatóság és rugalmasság tekintetében, havi kapacitás és rendelkezésre állás riportok készítése.
  • A szükséges rutin rendszer-karbantartási feladatok ellátása, frissítések telepítésének ütemezése, a szolgáltatás menedzsment eszközök kezelése, továbbá a beszállítók által történő  verziófrissítések és karbantartások menedzselése.
  • Hardver, szoftver és hozzáférés kezelés auditálása, operációs rendszer és hardver telepítések elvégzése az érvényben lévő Adatközpont szabályozások és legjobb gyakorlat szerint.
  • Vizsgálatok lebonyolítása a probléma kiváltó okának felderítésére és javító intézkedések végrehajtása az EU IT mérnökök útmutatásai alapján.
  • Rendszerváltoztatásokat lebonyolítása az érvényben lévő változás ellenőrzési folyamatok előírásainak megfelelően.
  • Konfigurációs adatbázis dokumentumainak karbantartása és aktualizálása.
  • A termékekkel, folyamatokkal, szolgáltatásokkal és eszközökkel kapcsolatos fejlődési lehetőségek felismerése és elősegítése.
  • Technikai tanácsadás, útmutatás és együttműködés a munkatársakkal.

Elvárások:

  • Felsőfokú informatikai végzettség.
  • Magas szintű angol nyelvtudás írásban és szóban.
  • Legalább 3 éves tapasztalat hasonló munkakörben. (Termelő, multinacionális környezetben és/vagy nemzetközi ügyfelekkel infrastruktúra üzemeltetés területen szerzett tapasztalat előny.)
  • Kiváló diagnosztikai és problémamegoldó képesség (folyamatvezérelt környezetben).
  • Magas szintű informatikai és információbiztonsági ismeretek az alábbi rendszerekben:

Vmware és Windows szerver adminisztráció; Adattárolás (HP, EMC); IP hálózati technológiák (Cisco, Bluecoat), vezeték nélküli hálózatok; mentési tervek és folyamatok (Symantec BackupExec); Desktop adminisztráció (image, hardver sztenderdek, monitorozás (Nagios, SolarWinds); Symantec Altiris és Avaya VoIP tapasztalat előny)

  • Magas fokú szolgáltatás szemlélet, szolgáltatás tudat
  • ITIL ismeretek
  • Terhelhetőség, stressz tűrő képesség
  • Elkötelezett, megbízható és megfontolt személyiség
  • Önálló munkavégzés és kezdeményezőkészség, proaktivitás
  • Rugalmas hozzáállás a kiküldetésekhez és a munkaidőn túli munkavégzéshez

Amit ajánlunk:

  • Versenyképes fizetés
  • Barátságos munkahelyi légkör
  • Professzionális munkaeszközök

Amennyiben hirdetésünk felkeltette az érdeklődését, kérjük, küldje el magyar nyelvű pályázatát – a pozíció megnevezésével - a következő címre E-mail cím megjelenítése. Kísérőlevelében kérjük, jelölje meg fizetési elvárását és a kezdés lehetséges dátumát.

Helyek Debrecen
Kategória IT / Informatika
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő