IT helpdesk agent with fluent English AND Spanish/German/Italian/French

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.11.12.
Jelentkezési határidő: 2015.05.21.

Pozíció leírása / Job description

- Would you like to work for a successful multinational company?
- Would good training and excellent career opportunities motivate you?
- Do you enjoy communication and helping people?

Our multinational client is a prestigious telecommunication company with worldwide presence, for which we look for a Spanish speaking IT Helpdesk Agent to their Budapest-based business services center.

Feladatok:

As an IT Help Desk agent your tasks will be the following:
- Support the clients in IT related problems via email and telephone
- Solve or forward SW/HW, basic IT problems
- Analyse requests and problems and develop solution suggestions
- Communicate in professional manner
- Troubleshoot and resolve IT problems

Elvárások:

- Fluency in English and one other European languages is mandatory (C1) (Spanish/German/Italian/French)
- Good computer knowledge
- Fresh graduates are also welcome!
- Customer orientation
- Problem-solving skills, ability to troubleshoot technical issues
- Personal accountability
- Proactive and dynamic personality
- Ready to learn new solutions
- Advantage: CCNA knowledge / Service desk experience

Amit kínálunk:

- Good Salary and Benefits package
- Open and friendly young team
- Stable multinational background and growing organization
- Modern work environment and IT infrastructure
- Soft and technical skills trainings and internal talent management program

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Ügyfélszolgálat / Vevőszolgálat / Szolgáltatás, Asszisztencia / Adminisztráció
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő Teljes munkaidő